חיפוש

4 טיפים לתכנון נכון של הגינה שלכם

״גינה לי, גינה לי, גינה לי חביבה…״ חביבה בהחלט, אבל אם אתם רוצים להפוך את הגינה שלכם ליותר מזה, תצטרכו לתכנן בצורה נכונה את הגינה שלכם.

חודשי האביב הם הזמן הטוב ביותר לחדש את הגינה שלכם.

בזמנים אלו תוכלו להוציא מהגינה שלכם את הטוב ביותר שלה, אחרי שמרבית הצמחים התעוררו להם מתרדמת חורף ונמצאים בשיא הפריחה שלכם.

אך, מלבד האביב, יש עדיין כמה טיפים שתוכלו לגרום לגינה שלכם להיות מזמינה ונעימה גם בשאר עונות השנה.

 

הדרך לגינה יפה היא בתכנון שלה

כמו כל דבר שהופך להיות מוצלח, גם החצר שלכם זקוקה לתכנון מקדים. כמובן שבעל מקצוע מיומן תמיד יכול לעזור לכם במלאכה, ולהפוך את הגינה שלכם לממלכה אמיתית, וכל זה מבלי הרבה התעסקות מהצד שלכם. אך יש כמה דברים שתוכלו לבצע גם לבדכם.

למשל, אם אתם בוחרים בגנן מיומן ואתם ממוקמים באזור המרכז או השרון, עליכם לבצע יחד אתו סרטוט של הגינה שלכם ולהביא את התכנון הזה לכתב.

הסרטוט צריך להכיל שטחים, במבט אל תוך האזורים המוארים יותר והפחות. דבר זה יעזור לכם בתכנון הגינה שלכם. באמצעות גנן בהוד השרון תוכלו לתכנן יחד את הגינה שלכם, אתם תביאו את הרעיון והוא יביא את העצות המקצועיות שלו וכמובן הביצועים.

 

מערכת השקיה מתאימה

השקיה ידנית לרוב תהיה פחות יעילה מהשקיה ממוחשבת שמאפשרת לכם גמישות בכל מה שקשור לכמויות המים. מערכת השקיה ממוחשבת יכולה להיות יותר יעילה וחסכונית, אך כדי להפיק את הרוב ממנה, תצטרכו לבחור בצמחים בעלי מאפיינים דומים. באופן הזה תוכלו לספק כמות המים הנדרשת לצמחים שלכם ולטפל בהם כראוי.

 

מערכת השקיה מתאימה

עצמים הם אחד מאבני היסוד של כל גינה מוצלחת, אך כדי באמת להפיק מהם את המיטב ולהנות מהם תצטרכו לדרוג גם להם. בעזרת גיזום תקופתי תוכלו להשיג מספר מטרות, תוכלו להסיר ענפים שגדלו לשביל או למקומות אחרים לא רצויים בגינה, כך תוכלו להרוויח עוד מקום, כך תוכלו גם לאפשר לעצים שלכם להתפתח באופן בריא יותר ותוכלו לגזום לפי הצורה הרצויה.

 

הכינו את הקרקע

רגע לפני שאתם בוחרים צמחים, הכינו את הקרקע שלכם. במקרה ואתם שוכרים את שירותיו של גנן, הקפידו יחד אתו על ריסוס עשבייה אם במקרה קיימת (הגנן ידע לעשות זאת בצורה בטיחותית ויעילה) דבר המבטיח שקט לתקופה ארוכה. שלב זה חשוב מאוד, גם אם מדובר בעיכוב קטן, כי בהמשך הוא יחסוך לכולכם הרבה מאוד התעסקות, זמן ועבודה.

 

לסיכום

קודם כל, לפני הכל, השקיעו זמן יחד עם הגנן שלכם לתכנון הגינה ולאופן שבה אתם רוצים שהיא תראה, כל זאת בהתחשב כל המגבלות הדרושות לכך שהצמחים שלכם ילבלבו ולא ינבלו. לאחר מכן, הקפידו שיש לכם מערכת השקיה מתאימה. חשוב להקפיד על גיזום העצים שיתנו מראה מסודר ונקי של הגינה. הכינו את הקרקע לצמחיה שבקרוב תגיע, כך תוכלו לחסוך הרבה זמן בהמשך.

ווילה

 

אולי יעניין אותך גם

תיקון מוצרי חשמל
הכל לבית
תיקון מוצרי חשמל

למרות שתרבות הצריכה המהירה של ימינו מעודדת החלפת מוצרי חשמל תכופה, לא כדאי להתעלם מהיתרונות המשמעותיים של תיקון מוצרי חשמל. מעבר לעניין החיסכון הכלכלי הברור

קרא עוד »
מזרון זוגי
הכל לבית
כך תשפצו את חדר השינה!

שיפוץ חדר השינה שלך יכול להפיח חיים חדשים בחלל המגורים שלך, ליצור מקלט נעים ומתחדש. בין אם אתם מחפשים לעדכן את הסגנון הכללי, לשפר את

קרא עוד »

מנעול ביומטרי   בעולם של היום, האבטחה היא בעלת חשיבות עליונה, ומנעולים ומפתחות מסורתיים אינם מספיקים עוד כדי לשמור על הבתים, המשרדים וחפצי הערך שלנו

קרא עוד »
כיצד מעצבים בית שצועק יוקרה
הכל לבית
כיצד מעצבים בית שצועק יוקרה?

עיצוב בית יוקרתי דורש הקפדה על פרטים, חומרים איכותיים ותחושה כללית של אלגנטיות ותחכום. בטקסט שלפניכם תוכלו לקרוא כמה טיפים שיעזרו לכם ליצור בית ש"זועק"

קרא עוד »