3 סיבות בגללן המזגן מטפטף

כיום אנחנו נמצאים בחודשי הקיץ החמים ורובנו ככולנו משתמשים במזגנים שלנו המון משעות היום עקב החום הבלתי נסבל במדינה. לפעמים אנחנו פתאום רואים טיפות קטנות מהמזגן שלנו ואנחנו לא באמת מבינים מה קורה שם. אז מה הן הסיבות שהמזגן שלנו מתחיל לטפטף בגללן? אנחנו כאן כדי לספר לכם בדיוק למה זה קורה. 

 

טפטוף של המזגן – אל תעלימו עין

כשהמזגן מטפטף אנחנו חושבים שזה לא כזה רציני ואנחנו יכולים לקחת את המזגן אבל חשוב להדגיש לפני שאנחנו מסבירים את הסיבות האפשריות לכך שאסור להעלים עין. תבדקו אם יש לכם את הידע ואם לא התקשרו לטכנאי שיבצע את הבדיקות השונות לפני שהמזגן יהרס עוד יותר ואז גם התיקון יעלה לכם עוד הרבה אבל הרבה יותר.

 

תנקו את הפילטרים

סיבה ראשונה ושכיחה ביותר לטפטופים של המזגן הוא תחזוקה לקויה של המזגן עצמו. הפילטרים יש להם תפקיד של סינון האוויר שנשאב לתוך המזגן לפני פעולת הקירור שלו וכשהם נסתמים המאייד לא מצליח לתפקד כמו שצריך, המים לא יזרמו כמו שצריך ויהיו נזילות במזגן. על מנת למנוע את המצב הזה כל שצריך לעשות הוא ניקוי מזגנים באופן עקבי. ניקוי המזגנים ושטיפת הפילטרים פעם בחודש ימנע את הטפטוף הזה וכמובן ישמור על החיים של המזגן ארוכים עוד יותר.

 

דליפת גז במזגן

המזגן הוא מערכת שהיא סגורה ולכן לא אמור לצאת גז מהמזגן. בעת שיש מחסור בגז זה אומר שכלל הנראה יש דליפה של הגז מה שגורם למאייד לקפוא וההפשרה מוציאה המון מים מהמזגן ובכך בעצם מזגן מטפטף הופכת להיות הבעיה של הבית. הנזק הוא לא רק למזגן עצמו אלא גם לקירות, לרצפה וכן לכל ריהוט שמגע עם מים עלול לפגוע בו ולכן מומלץ להתייעץ עם טכנאי על מנת שיאתר את מקור הדליפה טרם החזרה ומילוי חוזר של הגז.

 

בעיית ניקוז

יתכן מאוד והבעיה של מזגן טפטף תהיה דווקא בגלל בעיות ניקוז כאלה ואחרות. אם צינור הניקוז שלכם או תעלת הניקוז שלכם סתומה יתכן וזו הסיבה שהמזגן שלכם מתחיל לטפטף ואנחנו ממליצים ליצור קשר עם טכנאי על מנת לפתור את התקלה. טכנאי מזגנים ידע בדיוק כיצד לנקות ולשחרר את בעיות הניקוז הללו ובכך הוא יפתור את התקלה. אל תנסו להיות גאונים ולפתור את התקלות הללו שקשורות בבעיות ניקוז לבד כי הדבר עלול לגרום לבעיות חמורות עוד יותר.

אז לסיכום, אם המזגן שלכם מתחיל לטפטף אסור לכם לבוא ולחכות עם זה ההמתנה עלולה לפגום במזגן עצמו וכן ברהיטים שונים של הבית ובחלקים אחרים שלו. אנחנו ממליצים לפנות טכנאי אמין שיפתור לכם את התקלה ובכך יחסוך לכם הרבה מאוד כסף בעתיד.

מזגן

אולי יעניין אותך גם