מתי זה המועד המתאים ביותר לבדק בית

קבלת דירה חדשה

מומלץ לעשות בדק בית במקרה של קבלת דירה חדשה מקבלן. חשוב שהבדיקה תיעשה לפני שמקבל הנכס מצהיר על החזקה בו, גם אם מדובר בהליך ראשון של מסירה ראשונים וגם אם מדובר בהליך מתקדם יותר עד למסירה סופית שבה מקבלים מפתח. בשלב של התקופה הזו, ישנו חוק כי על הקבלן חלה חובה בתיקון הכשלים

והליקויים שמופיעים בדוח בדק הבית. לכן, חשוב לא לפספס תקופה זו, ובמידה ותקופה זו פוספסה מסיבה זו או אחרת, כדאי לדאוג כי בחוזה יהיה סעיף המחייב לבצע בדיקה חשובה זו על אף פספוס המועד. במקרה והקבלן מסרב, יש להיוועץ בהליך משפטי מתאים.

 

בדיקת דירה יד שניה

בדק בית מומלץ לפני קניית דירה יד שניה, כדאי והכרחי לכאלה הרוצים לרכוש ולהשקיע בדירה מסוג זו. הבדיקה הזו יכולה לעזור לכם בכמה מישורים, גם האם כדאי לכם לעשות את העסקה הזו וגם, לנהל משא ומתן הגון לגבי המחיר של הנכס, עם התחשבות בעלות הנדרשת לתיקון של הליקויים השונים שהתגלו בבדק הבית. חשוב

לקבל הסכמה מלאה מבעל הנכס לביצוע בדיקה זו, ואם הוא מסרב לביצועה, יש להבין למה, ואף לשקול מחדש את העסקה.

 

חשיבות המועד

חשוב לציין ולהדגיש שיש לבצע את כל הבדיקות הללו טרם קבלת ההחזקה הסופית על הבית בכדי לקבל את כל ההטבות המשפטיות שהמצב הזה מקנה. כמו תשלום על נזקים וליקויים שיימצאו בדירה ע"פ דוח בדק הבית המתקבל ממהנדס מוסמך ומקצועי ונחתם על ידו.

 

מיקום הדירה ובדק הבית

במידה ואתם אחד מהמקרים הנזכרים הנ"ל, חברות בדק הבית מתפרסות כמובן בכל רחבי הארץ. תוכלו למצוא בדק בית בדרום , בצפון, ובמרכז. חשוב לציין שמאוד כדאי לעשות בדק בית על מנת למנוע נזקים בעתיד שיוכלו לעלות הון תועפות. אם כבר משקיעים בדירה, שהיא נכס יקר בימינו, כדאי מאוד לבדוק את העניין עד הסוף, ולא להתמודד עם השלכות שעלולות להיות בעתיד בעקבות חוסר ידע. כדאי מאוד לשקול בכובד ראש את בדק הבית.

 

מהו בדק הבית

בדק הבית זו בעצם בדיקה מקצועית ומקיפה שיש בה מעל 100 סעיפי בדיקה, אשר מבוצעת על ידי קבוצת מהנדסים מוסמכים בעלי 10 שנות ניסיון לפחות. חלק מסעיפי הבדיקה הם בדיקת חלנוות, בדיקת גימורים, איתור נזילות, בדיקת חשמל (האם הוא על פי התקן), בדיקה גג, חצר, חניה, מחסן במידה ויש, בדיקת עבודות הריצוף, בדיקת מסגרות אלומיניום ועוד ועוד.

 

לסיכום

בדיקת בדק הבית היא בדיקה חשובה ומומלצת. כדאי לעשות אותה במועד המתאים על מנת לקבל את האופציה שהקבלן או בעל הדירה יישא באחריות התיקונים ותוכלו לתאם איתו מועד מתאים לתיקון הכרחי שנכתב בדוח בדק הבית הנעשה ונחתם על ידי מהנדס מוסמך המומחה לכך. בהצלחה.

בדיקה של הצנרת

 

אולי יעניין אותך גם

שטיחים לחדר הילדים
הכל לבית
שטיחים שילדים יעופו עליהם

כשקונים שטיח לחדר הילדים אנו צריכים להשקיע מחשבה רבה – לבחור בשטיח בטיחותי, שטיח מותאם לישיבה ממשוכת, שטיח עמיד שיחזיק שנים רבות ויעמוד במשחקים ובלכלוך,

קרא עוד »