חיפוש

מה זה בדק בית?

אז זהו, רכשתם דירה מקבלן, או החלטתם שאתם קונים דירה כלשהי? זה בדיוק הזמן להזמין איש מקצועי שיעשה עבורכם בדק בית. מה הכוונה בדק בית? האם מדובר בבדיקה רגילה, ומה היא כוללת, כל הפרטים ממש כאן.

 

אז מה זה בדק בית?

מן הסתם הבנתם מהשם, בדק בית, הכוונה לבדיקת הבית. ולא, זה לא משהו שאתם יכולים לעשות בעצמכם, משום שאין מדובר רק בוידוא שיש קירות, נורות וארונות במטבח, אלא הרבה יותר מזה. הבדיקה מקיפה בעצם את כלל המערכות בבית שלכם, החל ממערכות החשמל, המים והביוב, ועד הריצוף, צבעי הקיר, ונעילת הדלתות והארונות.

בבדיקה גם מוודאים שהבית עומד בתקנים הסטנדרטים, וגם האם הקבלן אכן עמד בכל תכניות הבניה שהוגדרו לו.

אז מה זה בדק בית 

כל אחד יכול לעשות כזאת בדיקה?

בטח כבר הבנתם לבד, אין מדובר בבדיקה רגילה אלא נדרשת הבנה והתמצאות בתחומים רבים הקשורים לבית. הבודק עובר הכשרה מיוחדת, בה הוא מתמקצע במגוון המערכות של הבית, ובעיקר, רוכש את הידע המתאים שיאפשר לו בעתיד להצביע על ליקויים, ככל שישנם כאלה. בסיום הבדיקה הבודקה יכין עבורכם דו"ח מקיף שכולל את כל הממצאים שעלו בבדיקה.

 

אז בסוף מדובר על בדיקת איכות?

התשובה היא חיובית, אך הבדיקה אינה מסתיימת בכך. הבודק כשהוא מבצע בדק בית, יודע גם לבדוק את איכות הסטנדרט והבנייה, אבל גם כמובן יתעכב ויבחן בעיות אסתטיות שעלולות להיות ולהצביע פעמים רבות על פערים בתקני האיכות.

בסוף, בדק בית, לא אמור לכלול הערות אסתטיות, אך באופן די שכיח, כשיש בעיות אסתטיות כלשהן, כנראה שיש בעיות גם באיכות הדירה והרכיב המדובר.

אז בסוף מדובר על בדיקת איכות 

באמת צריך לעשות בדק בית?

רבים שואלים למה צריך להזמין איש מקצוע, ולבצע את הבדיקה באופן מורכב כך כל, הרי אפשר להסתפק בסיור בנכס לקראת הרכישה, ובבחינת כלל הליקויים באופן עצמאי. התשובה היא שמדובר באחת הקניות הגדולות בחיים של האדם, ואם ישראלים מתלבטים ובודקים עשרות פעמים לפני שהם בוחרים פריט לבוש, או כל פריט אחר לבית, אין סיבה שבעסקה גדולה כל כך, אפשר להקל ראש.

היו מקרים שדירות שהיו נראות במצב מצוין במבט ראשון, לאחר בדיקה מקצועית יותר מעמיקה, התגלו כחתול בשק ועסקאות כאלה בוטלו ממש ברגע האחרון. לסיכום, השקעה בבדק בית, על ידי גורם מקצועי, שיקדיש מספר שעות לעניין, ולאחר מכן יגיש דו"ח מפורט, היא השקעה משתלמת שתחסוך כסף רב בעתיד.

גם אם אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן, ואז ברצונכם לדעת האם הקבלן עמד בתכניות שהוגדרו לו, וגם אם מדובר ברכישת דירת יד שניה, בסוף, כל תקלה, וכל בעיה הדורשת תיקון, אמורים להשתקף גם במחיר הנכס, ולכן כדי לדעת על כל ליקוי וליקוי מראש. גם כדי לתקן, ואם לא לתקן, לפחות להיערך כלכלית לשיפוץ או תיקון.

מה זה בדק בית?

אולי יעניין אותך גם

תיקון מוצרי חשמל
הכל לבית
תיקון מוצרי חשמל

למרות שתרבות הצריכה המהירה של ימינו מעודדת החלפת מוצרי חשמל תכופה, לא כדאי להתעלם מהיתרונות המשמעותיים של תיקון מוצרי חשמל. מעבר לעניין החיסכון הכלכלי הברור

קרא עוד »