חיפוש

למה לקנות בתי מזוזה מעוצב לבית החדש

ביהדות, קביעת מזוזה בפתח הדלת הינה בין המצוות החשובות ביותר. המצווה הזו שמגיעה אלינו עוד מיציאת מצרים היא מנהג מאוד קדום אצלנו ונשמר בצורה כל כך טובה כבר מאות בשנים. אתם עוברים דירה ומחשפים או מלתבטים איזו מזוזה לקנות?  ההתלבטות העיקרית שלכם צריכה להיות בין מזוזה "פשוטה" או מזוזה מעוצבת ומיוחדת. אנחנו מאוד ממליצים על קניית מזוזה מעוצבת ואילו הסיבות שלדעתנו זה עדיף.

 

 

קבלת הפנים של הבית

מזוזה שניצבת בכניסת הבית היא אחד הדברים הראשונים שאנשים רואים כשהם מגיעים אל הבית שלכם. מזוזה שמעוצבת לפי הטעם שלכם ולפי העיצוב של הבית שלכם תגרום לאורחים שלכם להיכנס ישר לאווירה הנכונה כשהם מגיעים אל הבית שלכם. מזוזה מעוצבת מראה מה האופי שלכם ונותנת לכם עוד פאן להתבטא ולהציג אתכם ואת בני המשפחה שלכם. מעבר לכך, מזוזה מעוצבת יכולה להראות לאורחי שמגיעים אליכם שהבית הזה שומר מצוות או מחובר ליהדות שלו. כך שהם יגיעו אליכם הם ידעו איך לגשת אליכם הגישה הנכונה.

 

יעזור לכם להכניס עוד צבע לבית

לפעמים הבית שלנו מעוצב כבר מראש או שהוא מעוצב בעזרת צבעים מסוימים ופשוטים. אם אתם רוצים להוסיף עוד צבע לבית שלכם ולעצב משהו בצורה קצת אחרת משאר הרהיטים בבית ולהתפרע, בתי מזוזה מעוצבים זה בדיוק מה שאתם צריכים. מזוזה היא תמיד משהו קצת שונה משאר רהיטי הבית ולכן היא נותנת לכם לגיטימציה. בנוסף, בגלל שהמזוזה לדלת הראשית נמצאת מחוץ לבית, גם היא מאפשרת לעצב את המזוזה בעיצוב אחר לגמרי משאר הבית.

 

עשוי מחומרים חזקים ועמידים יותר

בדרך כלל מזוזות לא מעוצבות עשויות מחומרים פשוטים יותר שמחזיקים לאורך תקופה קצרה יותר ונהרסים בקלות. מזוזות מעוצבות עשויות מחומרים עמידים יותר שעברו תהליכים מרוכבים יותר שגרמו להם להיות חזקים הרבה יותר. החומרים הרגילים שמשתמשים בהם במזוזות רגילות הם בדרך גלל פלסטיק או במקרה הטוב עץ פשוט. עיצוב מזוזה יכול להיעשות בעזרת ברזל לדוגמה שיחזיק לאורך זמן רב יותר ויעמוד בכל צרה בדרך.

 

מהודר יותר

כיום יש על זה דיון בעולם הדתי, אך באופן כללי זה מאוד ברור שעיצוב מזוזה מוסיף לה הוד והדר. כמו שאנחנו קונים אתרוג מהודר לסוכות, כך גם ניתן ורצוי לקנות מזוזה מהודר ויפה. חישבו על זה שהאתרוג הוא אפילו חד פעמי לחג הסוכות הקרוב בעוד שמזוזה נשאר לשנים על גבי שנים. לכן קניית מזוזה מהודרת תהפוך את המצווה שלכם למבורכת יותר.

לסיכום יש המון סיבות למה לקנות מזוזה מעוצבת שתעשה לכם טוב על הנשמה ותחזק את הקדושה של הבית שלכם. בתכלס ההבדלים במחירים לא כזה גדול וההבדל בתחושה שלכם יהיה הרבה יותר משמעותי. בהצלחה בבחירת המזוזה.

כניסה לבית

 

אולי יעניין אותך גם

תיקון מוצרי חשמל
הכל לבית
תיקון מוצרי חשמל

למרות שתרבות הצריכה המהירה של ימינו מעודדת החלפת מוצרי חשמל תכופה, לא כדאי להתעלם מהיתרונות המשמעותיים של תיקון מוצרי חשמל. מעבר לעניין החיסכון הכלכלי הברור

קרא עוד »