חיפוש

כך תחגגו לילד מסיבת יום הולדת בקיץ!

ימי הולדת בחודשי הקיץ נחשבו פעם למזל רע, משום שבזמן החופש הגדול היית מרוחק מחבריך לספסל הלימודים ולא נהנה, כמו שאר הילדים, מחגיגות ומציון היום המשמח גם בבית הספר או בגן. היום, אפשר להזמין את החברים למסיבה גם בחודשי החופשה וליהנות מכל היתרונות המדהימים של מסיבת קיץ. הכנו לכם כמה רעיונות

 

ים, בריכה, מים

מזג האוויר בקיץ הישראלי הוא ממש דרישה לפעילות שמערבת מים. החל מקומזיץ על חוף הים ועד מגלשת מים מתנפחת וכל מה שביניהם – מתנפחים שמשלבים מים, בילוי משותף בבריכה העירונית, שחיית ערב ומלחמת רובי מים רטובה ומרטיבה – כל פעילות מהנה שקשורה במים משמחת ילדים מאוד, בעיקר בקיץ. במקרה של פעילות שמערבת מים, כדאי לדאוג שיהיו במקום משגיחים מבוגרים כדי למנוע תאונות החלקה ומשחקי הטבעות.

ים, בריכה, מים

 

פיקניק ומחנאות

בחודשי הקיץ מתבקש לצאת החוצה ולהעדיף פעילויות חוץ גם במסגרת מסיבת יום הולדת. פיקניק הוא אירוע כיפי שאפשר לתכנן על שמיכה בפארק, בלוויית משחקי כדור, כריכים, חטיפים ומיץ. עם זאת, יש ילדים שעבורם מדובר באירוע רגוע מדי והם יעדיפו יותר מסיבת מנגל על חוף הים או בחצר הבית. כל גיחה אל הטבע יכולה להתאים כאן, גם טיול רגלי במדבר שמסתיים בארוחה שמתבשלת על הטאבון או בפויקה וגם הקמת אוהלים ושינה מחוץ לבית.

 

יצירה תחת כיפת השמיים

כמעט כל סדנה של יצירה או התנסות אומנותית יכולה להתרחש בחוץ כל עוד יש מקום בטוח ונוח להניח את הציוד וליצור. אם אין אפשרות, אפשר לבחור ביצירה שאוספים את חומרי הגלם מן החוץ ויוצרים עימם בחזרה בתוך הבית הממוזג. אפשר גם לבחור סדנאות יצירה שמותאמות במיוחד לחוץ כמו אמנות חול, יצירת שעון שמש או יצירת בועות סבון ענקיות.

 

הטבע מתעורר

הטבע מתעורר וכדאי לצאת ולהסתכל אבל פעילות למסיבה חשוב שתהיה מיוחדת. לכן אפשר לבחור בחוויות שקשורות בטבע כמו צפייה מודרכת בכוכבים, שזירת פרחי בר או לימוד סודות הצפרות, ואפשר לבקר בגן בוטני או ליצור אדניות פורחות במשתלה. חשוב לזכור שהקיץ והטבע המתעורר גם מחייבים את אורחי המסיבה להקפיד על כובע ושתייה ועל נעליים סגורות.

 

ספורט אקסטרים

האפשרויות רבות מאוד וכוללות ביקור בפארקים ייעודיים או הקמה של מתקנים באזור בו תחגגו. קיר טיפוס, מסלולי מכשולים, אומגה, או משחקי מים מרעננים לקראת הקיץ כמו מלחמת רובי מים או תותחי מים ואפילו קרבות בלוני מים – יכולים להיות מרגשים מאוד עבור הילדים. אפשרות מתאימה נוספת היא סדנאות קרקס שונות שמלהיבות את הילדים ומפעילות אותם במקביל.

 

לסיכום

בקיץ אפשר לערוך מגוון גדול של מסיבות בחוץ ולחסוך בלגן בבית. אל תשכחו לאסוף את כל החפצים שלכם וגם את הזבל לפני שאתם עוזבים את אזור החגיגות.

ספורט אקסטרים

אולי יעניין אותך גם