הכירו את עבודתו של האדריכל

סדרת מדריכים חדשה שיצאה לאחרונה בודקת באופן מעמיק את העבודות השונות של בעלי מקצוע שונים. מדריך זה הוא ה – 5 בסדרה והפעם, יצאנו לבדוק את העבודה של האדריכל. קיבלנו מספר רב של פניות מצד גולשים שביקשו שנערוך מדריך ממוקד בנושא זה ואנו קשובים לקוראים שלנו. לכן, השארנו את שאר בעלי המקצועות בצד והעלינו מיד מדריך מקיף שיציג פניכם את עבודתו של האדריכל.

 

תכירו תחילה את הרקע המעמיק שהוביל אותנו להגיע אל האדריכל

רגע לפני שנציג בפניכם את כל הפרטים החשובים והמרתקים אודות העבודה של האדריכל, עליכם לדעת כי מדריך זה נכתב לאחר שקיבלנו מעל ל – 60 בקשות בנושא. בחרנו להציג את העובדה הזו כאן בגלל שמדובר בעניין חריג למדי. בדרך כלל אנחנו מקבלים בקשות מצד הגולשים, אבל זו הפעם הראשונה שמדובר במספר רב ביותר. הביקוש הגבוה בא לידי ביטוי כנראה בעקבות סדרת טלוויזיה מרתקת שעוסקת בנושא האדריכלים. אנו בעצמנו צופים בה באופן אדוק. מה שגרם לנו להבין שאנחנו רוצים לערוך מדריך מקיף בנושא, כדי להכיר את המקצוע בקרוב גם עבור עצמנו. אנו מזמינים אתכם להישאר אתנו ולגלות את כל הפרטים החשובים שלא ידעתם עד כה על עבודתו של האדריכל.

 

תכירו את העבודה של האדריכל – עובדה מספר 1

אי אפשר לכתוב מדריך על אדריכל מבלי להסביר בכלל מה עומד מאחורי המקצוע. אז נסביר תחילה כי המקור של המילה אדריכלים הגיע מהמושג ארכיטקט שמקורו בשפה האכדית. בעבר אדריכל היה הבנאי הראשי. הוא היה האחראי לתכנון ולבנייה של הבניין ביחד. במאה ה – 19 דברים השתנו והאדריכלים הפכו להיות אחראיים יותר על הצד של התכנון ולא על הבנייה בפועל.

 

תכירו את העבודה של האדריכל – עובדה מספר 2

אדריכלים עובדים בפרויקטים שונים והם אלו שמחליטים בין היתר על המבט החיצוני של המבנה. הדבר בא לידי ביטוי בין היתר בדברים הבאים:

  1. בסגנון של המבנה
  2. במיקום שלו
  3. בצורה שלו
  4. בגודל החלונות והדלתות
  5. באופן העיצוב של המרפסות והגינות
  6. בסוגי הקירות ועוד

כך שאפשר לומר בעצם שלאדריכלים יש השפעה רבה על המבנים השונים.

 

תכירו את העבודה של האדריכל – עובדה מספר 3

חשוב שתדעו שאדריכלים אחראיים על החלוקה, הגודל וגם המיקום של החדרים. אז אם תיכנסו בקרוב לדירה חדשה שחולקה באופן מוזר, אתם יודעים את מי להאשים הדבר נכון גם לתכנון של המסדרונות, המדרגות והעיצוב הכללי של החלל. שכן, לאדריכלים יש יד בכל מיני אזורים בבית.

 

לסיום

עד כאן המדריך המקיף שאפשר לכם, קוראים יקרים, להכיר מקרוב את העבודה של האדריכל. כעת, כשיש לכם את כל הפרטים, עליכם רק להעביר אותם הלאה אל מי שמעוניינים להכיר בהם מקרוב גם כן.

איש תחזוקה

 

אולי יעניין אותך גם

מזרון זוגי
הכל לבית
כך תשפצו את חדר השינה!

שיפוץ חדר השינה שלך יכול להפיח חיים חדשים בחלל המגורים שלך, ליצור מקלט נעים ומתחדש. בין אם אתם מחפשים לעדכן את הסגנון הכללי, לשפר את

קרא עוד »

מנעול ביומטרי   בעולם של היום, האבטחה היא בעלת חשיבות עליונה, ומנעולים ומפתחות מסורתיים אינם מספיקים עוד כדי לשמור על הבתים, המשרדים וחפצי הערך שלנו

קרא עוד »
כיצד מעצבים בית שצועק יוקרה
הכל לבית
כיצד מעצבים בית שצועק יוקרה?

עיצוב בית יוקרתי דורש הקפדה על פרטים, חומרים איכותיים ותחושה כללית של אלגנטיות ותחכום. בטקסט שלפניכם תוכלו לקרוא כמה טיפים שיעזרו לכם ליצור בית ש"זועק"

קרא עוד »
חדר
הכל לבית
איפה קונים רשתות לחלון?

  מי לא מכיר את עונת הקיץ החמה והמלאה בזבובים ושאר חרקים מעופפים שמסתובבים ברחבי הבית ועוקצים או סתם מציקים? כנראה שכל אדם שמתגורר בישראל

קרא עוד »
חלל מעוצב
הכל לבית
החשיבות שבתכנון תאורה

מעצבי פנים מובילים קושרים לתאורה מעצבת כתרים רבים: עיצוב חכם, הצללה והארה בהתאם למסרים רלוונטיים, הרחבה ויצירת אשליית גודל והשפעה משמעותית על טיב האווירה בחלל.

קרא עוד »