חיפוש

איך עושים ביקורת מבנים?

רכישת בית זוהי ההוצאה הגדולה ביותר של רוב האנשים בישראל. לרוב, הוצאה זו כרוכה בנטילת הלוואה גדולה, ובפתיחת התחייבות ארוכה לעשרות שנים קדימה. ככזאת, מומלץ לוודא שהנכס שבו אתם מתעניינים בנוי כהלכה, ואין בו שום ליקויים מסוכנים. לכן, נהוג לערוך ביקורת מבנים טרם רכישת הנכס, כדי לוודא שהמבנה עומד בכל תקני הבטיחות. ביקורת מבנים כוללת ביצוע מספר בדיקות, ועריכת דו"ח מפורט של כל הממצאים שהתקבלו.

 

מהי ביקורת מבנים?

ביקורת מבנים היא ביצוע מספר בדיקות הנדסיות, שמטרתם לעמוד על טיבו של המבנה. הבדיקות נעשות על מנת לאתר כשלים, חריגות מהתקן או ליקויי בנייה. הבדיקות נעשות על ידי בודק בתים, שהוא מהנדס בניין שהוכשר לבצע גם ביקורת מבנים.

 

איזה בדיקות נעשות במסגרת ביקורת מבנים?

ניתן לחלק את ביקורת המבנים למספר חלקים, כאשר כל חלק מתמקד במערכת אחרת – מים, חשמל, גז ועוד. הלקוח יכול לבחור אם ברצונו לבצע ביקורת מקיפה, אשר תבדוק את כל מערכות הבית, או ביקורת ממוקדת על מערכת מסוימת בבית. סוגי הבדיקות הנפוצות ביותר במסגרת ביצוע ביקורת מבנים הן:

 

  • בדיקת הצנרת

בדיקת צנרת היא בעצם בדיקת רטיבות – בכוחה לזהות רטיבות קיימת, וגם לאתר מראש מקומות שבהן צפויה להתפתח בעתיד רטיבות. הבדיקה מתבצעת באמצעות ציוד טכנולוגי מתאים, והיא מספקת מידע לגבי סיבת הרטיבות והמקור שלה.

 

  • בדיקת איטום

כידוע, אפשר לזהות עבודת איטום טובה רק בטווח הארוך. כלומר, רק כאשר לאורך שנים נהנים מחורף יבש, ללא בעיות של דליפות מים, ניתן להניח שעבודת האיטום שנעשתה הייתה מוצלחת דיו. למרות זאת, על ידי בדיקת איטום, שמבוצעת כחלק מפעולת ביקורת מבנים, ניתן לקבל אישור לכך שהאיטום בבית טוב. חברת ביקורת מבנים תבחן את האיטום בבית, ותבדוק שהאיטום שלכם תקין.

 

  • בדיקת חשמל

בעיות במערכת החשמל עלולות להיות לסכן חיי אדם. לכן, חשוב להשקיע בבדיקת החשמל בבית, ובכך להבטיח שלוחות החשמל, השקעים וכבלי החשמל בבית – תקינים, ולא עלולים לגרום לשריפה או התחשמלות.

 

באיזה מקרים מומלץ לבצע ביקורת מבנים?

ישנם מספר מקרים שבהם נהוג לבצע ביקורת מבנים. בכל מקרה מומלץ לשים דגש על בדיקות שונות:

  • בדק בית לפני קניית דירה חדשה מקבלן.
  • בדק בית לפני רכישת דירה יד שנייה.
  • בדק בית במהלך בניית דירה או במהלך ביצוע שיפוצים.

 

לסיכום

ביקורת מבנים מסייעת לאדם העומד בפני קניית נכס מסוים. היא מספקת מידע מהימן בנוגע למצבו הפיזי של הנכס, ובכך מונעת מהמוכר להסתיר מהקונה את הפגמים הקיימים. במסגרת ביקורת מבנים, הקונה מקבל דו"ח ביקורת בניה מקצועית, המפרט את כל הפגמים והליקויים הקיימים. הדו"ח קביל משפטית, ויכול לשמש כראייה בבית משפט, בעת הצורך. ביקורת מבנים מספקת מעין תעודת ביטוח לקונה, וכך הקנייה תהיה כדאית יותר.

 

אולי יעניין אותך גם

תיקון מוצרי חשמל
הכל לבית
תיקון מוצרי חשמל

למרות שתרבות הצריכה המהירה של ימינו מעודדת החלפת מוצרי חשמל תכופה, לא כדאי להתעלם מהיתרונות המשמעותיים של תיקון מוצרי חשמל. מעבר לעניין החיסכון הכלכלי הברור

קרא עוד »