חיפוש

איך לטפל בהצפה בבית?

הצפה היא בהחלט חוויה לא נעימה. הבית הוא המרחב הנעים והאישי שלכם ולא כיף כשהוא נהרס מדברים לא מתוכננים כמו הצפה.

כמו כן, הצפה יכולה להוות נזק שבריאותי של ממש כי הרטיבות תגרום לגדילה של עובש ושאר מיני פטריות – אל המזיקים לבריאות ובעיקר למערכת הנשימה.

אם אתם אחרי הצפה וכל מה שאתם מרגישים זה בעיקר בהלה אז אנחנו כאן כדי לעזור לכם – כדאי עשות כמה פעולות כמה שיותר מהר כדי לא לתת להצפה

לעשות נזקים של ממש בבית שלכם.

אז מה עושים? מה השלבים השונים?

 

שלב ראשון – שאיבה

יש לקרוא לחברה שמתמחה בתחום כדי שתבוא לשאוב את כל המים שהגיע אליכם לבית. כדאי לכם לקרוא לצוות מקצועי שיבצע את העבודה במהירות וביסודיות כדי למנוע כמה שיותר נזקים. הצוות יגיע עם המכשור המתאים. לפרטים על חברה מקצועית – אינפרטק

 

שלב שני – ייבוש

לאחר ששואבים את המים עדיין יש לחות מתחת למרצפות ובקירות. חשוב לקרוא לחברה שמתמחה בתחום כדי שתשאב את כל המים שנותרו. הלחות הזו היא הנזק האמיתי כי היא תפגע באיכות המבנה שלכם ותגרום לגידול עובש. כמו כן, קירות יעלו כתמים ויתקלפו והרצפה תתנפח בגלל הרטיבות – מפגע אסתטי לבית שלכם שאתם בטוח לא רוצים שיקרה.

 

שלב שלישי – פינוי

זה השלב לעבור על כל החפצים שלכם ולבדוק מה ניתן לשמור ומה לא. זה מאוד קשה להיפטר מחפצים שנהרסו במיוחד אם הם יקרים לליבכם. אל תשאירו חפצים שניזוקו כי זה לא אסתטי כלל ועלול גם לגרום לרטיבות בקיר או ברצפה שהם נוגעים בהם. הימנעו מכך לגמרי גם אם קשה להיפטר. לאחר הפינוי עליכם לבצע ניקיון יסודי בבית כדיל מנוע את הריח והנזק של ההצפה וכל מה שהיה בתוכה לפגוע בביתכם.

 

מה גורם להצפה?

  1. לעיתים פיצוץ בצנרת שלכם יכול לגרום להצפה.
  2. בעיות בניאגרה יכולות לביא להצפה.
  3. בעיות בביוב גם עלולות להביא להצפה.
  4. בעיות אצל השכנים שלכם שגרמו גם להצפה אצלכם.
  5. גשמים שחדרו לבית והציפו אותו.

 

איך למנע הצפה?

אם ההצפה היא פתאומית ולא יכולתם לצופת אותה אין לכם דרך למנוע. אך אם ההצפה קרתה כתוצאה מנזילה מסוימת יש דרכים למנוע – שימו לב אם היו לכם סימנים לרטיבות לפני או בעיות כלליות בצנרת, בניאגרה או בביוב. אם יש לכם כדאי כבר אז לטפל בהם כדי שזה לא ימיר ויגיע להצפה.

 

סיכום

הצפה היא חוויה לא נעימה אך חשוב להתעלות מעל הרגשות ולפעול בהקדם כדי למנוע נזק. קראו לחברה מקצועית שתבצע שאיבה וייבוש בקירות וברצפה שלכם. לאחר מכן פנו חפצים שנהרסו ונקו את הבית היטב. חשוב למנוע הצפות במידה וניתן על ידי שימת לב לנזילות בבית. בהצלחה!

 

בית מוצף

אולי יעניין אותך גם

תיקון מוצרי חשמל
הכל לבית
תיקון מוצרי חשמל

למרות שתרבות הצריכה המהירה של ימינו מעודדת החלפת מוצרי חשמל תכופה, לא כדאי להתעלם מהיתרונות המשמעותיים של תיקון מוצרי חשמל. מעבר לעניין החיסכון הכלכלי הברור

קרא עוד »